8 Eylül 2014 Pazartesi

Kariyer Oyunları

Sonunda bu da oldu! Hollywood izleye izleye kafayı kıran şirketler yepyeni İK uygulamalarıyla karşıma çıktılar.


Şu çook meşhur üçleme olan Açlık Oyunları'nı çoğunuz izlemişsinizdir elbet (ya da illa ki duymuşsunuz herhalde?) Söz konusu evrende her yıl 13 ayrı bölgeden seçilen ikişer kişiyi biraraya toplayıp tek kişi hayatta kalana kadar ölümcül bir yarışmaya sokuyorlar. Hah, işte bu dahi İK'cılar da izlemiş bunu belli ki ve ertesi gün "Aha, çok süper bir fikir buldum valla" diye gelmişler işe!
Hollywood etkisinde kalan bu arkadaşlar oturup düşünüp (çok büyük ihtimalle sinemadayken fln) biz Türkiye'ye yeni bir eleman alcaz ama bütün Orta Doğu bölgesi Türkiye ofisinden yönetildiğine göre biz en iyisi bu bağlı olan 4-5 ülkeden adaylarla görüşelim gibi şahane bir fikir atmışlar. Hadi fikir bir derecede kabul edilebilir ama yöntem bildiğin fazla film izlemenin yan etkisi! Ortaya çıkan tablo şu şekilde:

Her ülke kendi adaylarını belirlemek için çeşitli mülakatlar, atlamalar, zıplamalar tertip edecek. Bütün bu şaklabanlıkları başarıyla geçip seçilen tek aday ise diğer ülke adayları ile birlikte toplu bir görüşmeye alınacak. Ve yine çeşitli akrobasi gösterileri sonunda bu ülkelerden tek bir kişi işi kapabilecek!


Bildiğin fikir hırsızlığı ya, Hollywood ya da Suzanne Collins hanfendi telif hakkı talep etmeli bence! Arkadaşım siz deli misiniz? Film onlar film. Artık işe giricez diye de bu kadarı da olmaz ki! Ne hallere düştük...

Neyse sevgili okurlar, siz hiiiç merak etmeyin. O arkadaşları çatır çatır eleyip son hayatta kalan ben olucam. Şimdi onlar düşünsün (devreler yandı artık valla bende de!)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder